Cytrusowe orzeźwienie - Lekkie FIT CIASTO bez pieczenia

Idealne letnie ciasto dla wybrednych.
   Jeśli szukasz pomysłu na proste, smaczne i lekkie ciasto, które nada się do kawy, zarówno ciepłej, jaki i mrożonej, to dobrze trafiłeś. Przygotowałam dla Ciebie przepis na wakacyjny CYTRYNOWY JAGIELNIK. Latem przyniesie Ci on chwilę słodkiego, orzeźwiającego wytchnienia, a zimą wzmocni Twoją odporność i przypomni o minionych, słonecznych dniach wakacji. 

   W JAGIELNIKU wyraźnie wyczuwamy aromat cytryny, która idealnie przełamuje słodycz daktyli i orzeźwia. Jeśli bardzo, bardzo nie lubisz cytryny, dodaj zamiast niej niewielką pomarańczę. Ciasto będzie odrobinę mniej orzeźwiające, ale równie smaczne.
   Przygotowanie JAGIELNIKA jest bardzo proste i nie wymaga wiele pracy. Dlatego jeśli zostanie Ci jeszcze chwila, a możliwości sprzętowe na to pozwolą, namawiam Cię do zblendowania ugotowanej kaszy przed wyłożeniem jej na spód. Kremowa konsystencja będzie zdecydowanie lepsza i przyjemniejsza w smaku. Przyznam się, że ja czasem to robię, a czasem nie. Wszystko zależy od okoliczności ;) 


   Jest to ciasto zrobione wyłącznie z naturalnych składników, dlatego możesz jeść je bez obaw. Nie będą to puste kalorie, które znajdziesz w sklepowych słodyczach. Produkty użyte do przygotowania CYTRYNOWEGO JAGIELNIKA poprawią Twoje zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu. Co zyskam dzięki takiemu ciastu? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.    JAGIELNIK CYTRYNOWY idealnie sprawdza się na małych przyjęciach dla dużych i małych. Jeśli zrezygnujemy z orzechów do dekoracji, takie wegańskie ciasto na zimno, bez cukru i bez laktozy świetnie nada się dla dzieci na kinderbal
   Będzie to zdrowy i smaczny deserek dla alergików, bezglutenowców i dzieci z nietolerancjami. Przygotowując wersję dla dzieci zrezygnowałabym jednak ze skórki cytrynowej i wykorzystała jedynie sok dodany do masy. Może być ona dla nich po prostu zbyt aromatyczna. Również forma podania byłaby atrakcyjniejsza dla dzieci, gdyby podać taki JAGIELNIK chociażby w kolorowych foremkach do babeczek. Myślę, że zadowolone będą zarówno dzieciaki, jak i ich rodzice :) Pałaszujcie bez wyrzutów sumienia!
Smakowitego!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.