IRLANDIA PÓŁNOCNA OD KUCHNI - gdzie nie zaprowadzi Cię przewodnik, a warto to zobaczyć

kwietnia 20, 2017

Po pierwsze Saint George's Market


   Jest to miejsce niepozorne, a jakże urokliwe. Ot zwykła hala targowa. A no właśnie nie taka zwykła. Na niewielkiej zadaszonej powierzchni spotykają się kupujący i sprzedający z całego miasta i okolic. A tak naprawdę to z całego świata.  Na środku stoją muzycy i czarują wszystkich dźwiękami swojej muzyki na żywo. Atmosfera jest cudowna. Nikomu nie przeszkadza, że trzeba się między sobą przeciskać, a jeść często na stojąco, bo wszystkie stoliki są zajęte. Każdy czuje się częścią tego tłumu i czerpie radość z przebywania w tak wspaniałej atmosferze.   Co można tam kupić? Najfajniejsze jest to, że nigdy nie wiadomo. Oczywiście są stali sprzedający, ale wiele osób się wymienia. Na stoiskach znajdziecie różnego rodzaju przepiękne ozdoby, typu ręcznie robioną biżuterię, rzeźby, ceramikę, drewniane naczynia, dekoracje domu. Ale oprócz tego jest tam mnóstwo pysznego jedzenia
   Pan wyciskający soki i robiący smoothies ze świeżych owoców, Pani sprzedająca wegańskie słodycze (skusiłam się na pralinki, które były bez cukru - BAJKA!), przedstawiciele wielu kultur sprzedający swoje wyroby - Hindusi, Meksykanie, Turcy... Możesz zjeść wszystko od Kofty zaczynając, a na Paelli kończąc. Są tam również rolnicy z pobliskich wsi, którzy sprzedają mięso, jaja i itp.
   Większość potraw, które serwują sprzedawcy jest oczywiście z mięsem, ale i weganie będą mieli tam prawdziwą ucztę. Zawsze jest kilka stoisk z wegetariańską i wegańską kuchnią, a oprócz tego niektórzy wystawiający sprzedają zarówno dania mięsne, jak i bezmięsne. Jako weganka powiem tak: Jest w czym wybierać i nikt nie wyjdzie stamtąd głodny. 
   Na zdjęciu poniżej moja Falafel Salad - świeże warzywa, kotleciki z ciecierzycy, hummus i dobry sos. Smakowało, oj smakowało ;)
   Jeśli zamierzasz przyjechać do Belfastu, albo już tu jesteś, koniecznie odwiedź Saint George's Market. Czynny jest w weekendy, a jego adres to: 12-20 East Bridge Street, Belfast BT1 3NQ. Poczuj tę atmosferę i spróbuj kuchni z całego świata w jednym miejscu. Jest wiele opcji, które zadowolą chyba każdego. Wszystko jest pyszne, świeże i naprawdę rzemieślnicze - bez chemii i wspomagaczy smaku. A przecież o to chodzi, aby było i smacznie, i zdrowo.
   

Polecam!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.